10 lutego 2015

Perełki Tygodnia: 10.02.2015

Zakupy Tygodnia

Jak pewnie wiecie, przymierzam się już pełną parą do przeprowadzki, stąd zakupy tego tygodnia zostały stanowczo zdominowane przez Westwing. Oto moje drobne zdobycze:
1. Urocza biała maselniczka w komplecie z nożykiem
2. Podpórki do książek na planowany przez na regał - ps. czy ktoś może wie gdzie można kupić ładne, zdobione wsporniki do półek w dobrej cenie?
3. Plafon - lampy szukamy już w sumie z dobry rok, ale w końcu zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie. Myślę, że idealnie się wkomponuje do sypialni
4. Zestaw kamionkowych talerzy i miseczek - niesamowicie spodobał mi się ich kolor i surowe wykończenie

Oprócz tego wybraliśmy się na bardzo udane zakupy do second-handu. Wyszliśmy z pełną siatą ciuchowych perełek. Ale o tym prawdopodobnie będzie w całkiem innym wpisie.

Muzyka Tygodnia

Nie mam pojęcia jak mogłam wcześniej nie słyszeć tej piosenki. Megapozytywna.Linki Tygodnia

 • Aplikacja, która zidentyfikuje twoich najbardziej toksycznych znajomych, jak i tych którzy wywołują w tobie najbardziej pozytywne emocje - dość kontrowersyjne (ENG)
 • Ideały kobiecego ciała na przełomie wieków - ładnie wykonane
 • Facet, który tworzy plany mieszkań między innymi słynnych postaci z serialów - jak miło zobaczyć apartament Dextera!
 • Tydzień bez narzekania - to tak w nawiązaniu do mojego ostatniego wpisu na fejsie. Bardzo polecam!
 • Tajemnicze (bo nadzwyczajnie popularne, a sama wcześniej o nim nie słyszałam) dla mnie wyzwanie "30 dni z angielskim", do którego dołączyła cała masa moich znajomych. Zaczyna się już jutro. Zobaczymy!
 • Tata, który tatuuje na swoim ciele rysunki swojego syna - urocze
 • Uwielbiam tego typu zdjęcia - czy to robione z wnętrza vana, czy namiotu. Cudowne! Budzą we mnie jedno skojarzenie - niczym nieskrępowanej wolności
 • Kilka heurystyk czyli skrótów, uproszczeń umysłowych. Moja ulubiona zasada to pierwsza z listy: jeśli chcesz, żeby coś zostało zrobione, zrób to sam. Słynny przykład z butelką turlającą się po autobusie i myślami wszystkich pasażerów "ktoś powinien ją podnieść" jest idealnym zobrazowaniem, że jest w tym sens. Zamiast myśleć o "kimś" czasem warto po prostu wziąć sprawy w swoje ręce. Pozostałe przykłady są równie ciekawe (ENG)
9 komentarzy
 1. Do wydarzenia chyba dołączę. Tęskniłam za mieszkaniem Dextera, uwielbiam ten serial ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Perełki jak zwykle świetne! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. świetny pomysł z tymi zdjęciami z wnętrza namiotu! może kiedyś też taką serię zrobię na jakimś wyjeździe :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama ostatnio szukałam podpórek do książek, jednak te designerskie są często bardzo drogie. Dlatego stwierdziłam, że moje książki będą ozdobą półki i wybrałam minimalistyczne, metalowe podpórki, podobne do tych, które są w bibliotekach. Wyzwanie z angielskiego zapowiada się ciekawie. Również się dołączam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudne nowości
  Pozdrawiam
  Marcelka Fashion
  ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo mi sie podoba ta kamionkowa zastawa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Rzeczywiście świetne te miseczki! Też chcę! A wydarzenie z angielskim rzeczywiście zdominowało facebooka :P Fajne te linki, jak zwykle zresztą! :)

  OdpowiedzUsuń